آغاز طرحی جدید در کانون خیریه دستان مهر علی (ع)

☀️🌱 شروع یک قصه…
احتمالا همه شما اسم بیماری «صرع» را شنیده اید یا در اطرافیان خود دیده اید.
صرع یا تشنج در سنین مختلف و به علت های مختلف ممکن است ایجاد شود. اما این بیماری اگر در سنین نوزادی ایجاد شود و به دلایل مختلف با انواع و اقسام داروها قابل کنترل نباشد، به مرور منجر به اختلالات حرکتی و شناختی در کودکان می شود.

🌀 سحر، شیرخواری ۷ ماهه است. سارا، خواهر سحر، ۳ سال پیش به علت تشنج های مکرر و غیر قابل کنترل (که بعضی روزها به ۲۰- ۳۰ بار تشنج می رسید)  در سن ۲ سالگی فوت کرد.
خانواده سحر، نگران تکرار تجربه تلخ فوت سارا هستند…
🌅 خوشبختانه اخیرا یک روش درمانی جدید برای این دسته از نوزادان، در درمانگاه امام رضا (ع) در شیراز زیر نظر متخصصین تغذیه و متخصصین مغز و اعصاب کودکان آغاز شده است. این روش درمانی جدید (که ر‍ژیم درمانی کتو‍‍ژنیک نام دارد)، در زمان کوتاهی می تواند تشنج بسیاری از این کودکان را تا حد زیادی کنترل کند.
با این شروع این روش درمانی، خانواده های زیادی امیدوار شده و از این روش استفاده کردند، اما متاسفانه هزینه تهیه شیر خشک مخصوص این کودکان (که حاوی رژیم کتوژنیک مورد نیاز است) بسیار بالا می باشد، به طوری که هر قوطی شیر خشک حدود ۱۰۰ هزار تومان است و ماهانه به طور متوسط ۱ میلیون تومان برای خانواده ها هزینه دارد و بسیاری از خانواده ها از عهده مخارج این شیوه درمانی برنمی آیند.
🌀 اگر این نوزادان به مدت ۲ سال از این شیوه درمانی ویژه استفاده کنند، بیماری آنها تا حد زیادی کنترل می شود، هزینه درمانی شان بعد از ۲ سال کاهش می یابد و این کودکان می توانند به زندگی و رشد و پویش طبیعی شان ادامه دهند.

🌿 یاری کنیم تا کودکانمان «سبز شدن» را تجربه کنند….

✅ شماره کارت جهت مشارکت مالی:

۶۱۰۴- ۳۳۷۷- ۷۰۱۲- ۷۸۵۸
شماره شناسه: ۳۷۷۷
بانک ملت- به نام کانون دستان مهر
💠( در صورتی که به هر دلیل موفق به واریز به شناسه مورد نظر نشدید، مبلغ و تاریخ واریزی را به ۰۹۳۷۶۸۰۲۵۱۲ پیامک کنید)
✅ پرداخت اینترنتی:
www.dastan-mehr-ali.ir
(قسمت کمک های مالی خیرین)

〰〰〰〰
🌱 کانون خیریه دانشجویی دستان مهر علی (ع)
کسب اطلاعات بیشتر:
 ۰۹۳۷۶۸۰۲۵۱۲
@dastanmehrali

دیدگاهتان را بنویسید