IMG_20230719_085040_615
IMG_20230815_202024_010

معرفی طرح شکوفایی نور

مرغی شبی به صخره نشست و غریب، خواند. 
پروانه‌ای ز دشت گذر کرد و دشت، ماند. 
او شعر می نگاشت… 
او رنگ می‌سرود… 
در رهگذار باد، نگهبان لاله بود!
(سیاوش کسرایی) 
 
در دنیای ما هر کسی، در هر جنس و طبقه و سنی، امیدها و رنج های خاص خود را دارد. کودکان آنانند که یکی از رنجهای‌شان بیماری‌هایی است که آنها را مبتلا می‌کند در حالی که اغلب درباره بیماری چیزی نمی‌دانند، نمی‌توانند درباره اش صحبت کنند و مراقبتِ نزدیک بزرگسالان را می طلبند. 
گاهی بیماری‌هایی که دچارش می‌شوند، بسیار آسیب‌زننده و سختی‌ساز هستند. «تشنج مقاوم به درمان دارویی» یکی از این بیماری‌ها است. این تشنج ها در نتیجه‌ی بیماری‌های مختلفی به وجود می‌آید. در این وضعیت، کودک تا روزی ۳۰ یا ۴۰ بار در روز تشنج می‌کند و در نتیجه‌ی این تشنج‌ها به آسیب‌های مغزی و انواع اختلالات جسمی و شناختی دچار می‌شود . 
این بیماران به داروهای موجود در زمینه تشنج پاسخ نمی‌دهند، اما با رعایت رژیم غذایی تا حد بسیار زیادی تشنج‌شان قابل کنترل است. در نوزادی و تا سن دوسالگی، اغلب با مصرف شیرخشک مخصوص (شیر خشک کتوژنیک) در بیش از ۵۰ درصد موارد بهبودی حاصل می‌شود. 
همین مراقبت‌های ساده می تواند سرنوشت یک کودک را از یک فرد معلول جسمی- حرکتی- شناختی، به فردی نسبتاً طبیعی با عملکردی قابل قبول تبدیل کند. 
این طرح در موسسه دستان مهر علی (ع) و زیر نظر متخصص تغذیه انجام می‌شود.
هزینه این شیرهای مخصوص بسیار بالاتر از شیرخشک‌های معمولی‌ست، به نحوی که حتی اقشار متوسط جامعه نیز ممکن است به راحتی از عهده تهیه این شیرها برنیایند، چه برسد به محرومین.
 
امید است بتوانیم جهانی بسازیم که در آن کودکان به واسطه‌ی محرومیت‌ها، طعمه‌ی سرنوشتی نافرجام نشوند و زندگی را با همه ی شادی‌ها و غم‌هایش، به شور و آگاهی بزیند!
شماره کارت بانکی جهت مشارکت در این طرح:
۵۸۸۴- ۶۷۸۸- ۳۳۷۳- ۶۱۰۴
 
شماره شناسه اختصاصی برای این طرح: ۶٧٧٧
(به نام موسسه دستان مهر علی (ع))
 
 
 
 
 

بازدیدها: ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *