کفیل درمانی

معرفی طرح درخت زندگی (طرح پشتیبانی مالی مستمر بیماران نیازمند)

یک بیماری سخت می‌تواند، برای مدتی طولانی، آرامش و سامان را از زندگی بسیاری از خانواده‌ها بگیرد و خانواده را حتی در روابط عاطفی دچار بحران کند. ظاهرا در زندگی از بیمار شدن یا تیمارداری گریزی نیست، اما این‌ها می‌توانند فرصتی شوند برای شناخت دوباره‌ی ارزش‌های زندگی و ارج‌گذاری مهربانی و بودن با یکدیگر. با این وجود محرومیت از سلامت به خاطر بی‌پولی و بی‌کسی ظلمی مضاعف است که بر کسانی می‌رود که ایشان نیز خانواده‌ی مایند. نسبت به بیماری و درد کشیدن آنان که مضطرّند و راه چاره‌ای نمی‌یابند بی‌تفاوت نباشیم؛ قدر و قدرت عشق را در برابر یأس و درد آشکار کنیم.

هر که انسانی را زنده بدارد چنان است که تمام انسانها را زنده کرده باشد.

(سوره مائده ، آیه۳۲)

کانون دستان مهر علی (ع) ، یک کانون خیریه‌ی درمانی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز می‌باشد که از سال ۱۳۸۵ توسط تعدادی از دانشجویان راه‌اندازی شده‌است. فعالیت‌های کانون در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات درمانی، آموزشی و بهداشتی به نیازمندان و فعالیت‌های فرهنگی در زمینه‌ی گسترش فعالیت‌های انساندوستانه بوده است.جهت تأمین هزینه ی درمانی بیماران نیازمند معرفی شده به کانون تصمیم داریم به صورت دوره ای لیستی از بیماران نیازمند را برای دوستان خود ارسال نماییم و رابط میان خیرین و بیماران شویم.

 خلاصه‌ای از وضعیت برخی بیماران نیازمند معرفی شده به کانون در زیر آورده شده‌است. لطفا این ایمیل را برای دوستان خود ارسال نمایید و درصورتی که می‌خواهید قسمتی یا همه‌ی هزینه‌ی هر کدام از موردهای معرفی‌شده را تقبل یا اطلاعات بیشتری در مورد کانون و فعالیت‌های آن کسب نمایید با شماره‌ی   ۰۹۳۰۶۸۸۶۵۶۲  تماس بگیرید. سعی شده است که بیماران بر اساس اولویت نیازمندی در این لیست قرار گیرند(به ترتیب شماره). انشاألله گزارش دوره‌ای و فاکتور مبالغ هزینه شده برای خیرین ارسال خواهد شد.

تاریکی را نفرین مکن؛

شمعی برافروز

۱)     آقایی ۳۰ ساله، که در سال ۸۵  به علت اختلال مادرزادی یک کلیه ایشان برداشته شده و در سال ۸۹ به علت عفونت شدید (پیلونفریت ) کلیه‌ی دیگر خود را از دست داده‌اند. در صف پیوند کلیه می‌باشند و دیالیز می‌شوند. کارگر هستند ودر روستایی محروم  تنها زندگی می‌کنند و با وجود بیماری ناچار به کار کردن می‌باشند. هزینه ی دارو و آزمایش ایشان ماهانه صد هزار تومان می‌باشد.

۲)     پسر ۸ ساله، مبتلا به فلج مغزی و صرع، معلول جسمی، که کنترل ادرار و مدفوع ندارند. خانواده علی رغم نیازهای مالی، مصر به مراقبت از این کودک  هستند. هزینه‌ی دارو‌ی ایشان، ماهانه ۱۵۰ هزار تومان وهزینه‌ی تهیه ی پوشک، ماهانه ۳۰ هزار تومان می‌باشد.

۳)     یک خانم ۴۰ ساله که از حدود ۱۰ سال پیش به بیماری MS  مبتلا شده‌اند و به دنبال این بیماری معلولیت جسمی شدید پیدا کرده اند. ایشان از همسر خود طلاق گرفته‌اند وبه علت مشکلات خانوادگی با دختر جوان خود به تنهایی به شهر دیگری مهاجرت کرده‌اند .برای تهیه‌ی داروهای خود به ماهانه حدود یک میلیون تومان احتیاج دارند.

۴)     یک خانم ۴۰ ساله، مبتلا به دیسک کمر شدید، به گونه‌ای که توانایی انجام فعالیت‌های ساده را ندارند. شوهر ایشان ازکارافتاده می‌باشند و هزینه‌ی خانواده توسط پسر ایشان، که شغلشان کارگری می‌باشد، تامین می‌شود. با تخفیفی که جراح ایشان برای دستمزد عمل جراحی داده‌اند، هزینه‌ی عمل پنج میلیون تومان تخمین زده شده است. ( در مورد ایشان و مورد شماره ۳ تامین بخشی از هزینه نیز کمک‌کننده‌است؛ یعنی هزینه میتواند توسط چند خیر تامین شود.)

۵)     یک خانواده چهار نفره، که ۳ نفر آنها مشکلات درمانی زیادی دارند. پدر خانواده آسم شدید دارند و از کار افتاده هستند. مادر خانواده رماتیسم مفصلی پیشرفته دارند و توانایی انجام بسیاری از کارهای ساده‌ی منزل را هم ندارند. دختر کوچک خانواده نیز آسم شدید دارد که به خاطر آن چندین بار در سال در بیمارستان بستری می شود.هزینه‌ی درمانی برای این خانواده به طور متوسط ماهانه صد و پنجاه هزار تومان می‌باشد.

۶)       خانمی ۶۰ ساله، سرپرست خانواده، از حدود یک سال پیش به علت سکته مغزی دچار ناتوانی شده‌اند. هزینه‌ی داروهای ماهانه‌ی ایشان ۷۰هزار تومان می‌باشد.

۷)     یک خانم ۳۰ساله که بیماری تیرویید دارند. دو فرزند دارند که هر دو به علت نیازمندی خانواده کار می‌کنند. ایشان افغانی هستند و بیمه نیستند. از هیچ منبع دیگری کمک دریافت نمی‌کنند، هزینه‌ی دارو وآزمایش ایشان، ماهانه  ۳۰۰۰۰ تومان می‌باشد.

۸)     آقایی۳۰ ساله، سر پرست خانواده و مبتلا به دیابت نوع۱، که به علت عدم پیگیری امور درمانی، بینایی خود را از دست داده‌اند. هزینه‌ی تهیه انسولین ماهانه ۳۰۰۰۰ تومان میباشد.

۹)     خواهر و برادری ۹و۱۲ساله که هر دو معلول جسمی- حرکتی هستندوکنترل ادرار ومدفوع ندارند. برای تهیه پوشک به ماهانه ۶۰۰۰۰تومان نیاز دارند.

۱۰) خانمی ۴۵ ساله، مبتلا به بیماری شدید کبدی و  قند خون و چربی خون، هزینه‌ی داروهای ایشان ماهانه ۴۵۰۰۰ تومان می‌باشد.

۱۱) خانمی ۴۰ ساله مبتلا به ایدز میباشند( شوهر ایشان نیز مبتلا به ایدز میباشند). اخیرا به هپاتیتc نیز مبتلا شده اند. هزنه ی داروهای ایشان ماهانه ۱۵۰ هزار تومان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید