ویژه‌نامه روز پزشک کانون دستان مهر علی(ع) و فراخوان خاطره‌ نویسی‎

سلام دوستان.
ان‌شاءالله که روزهایی پر از خیر و برکت را سپری کنید.
ویژه نامه ای که به پیوست این پست قابل دانلود می باشد، ویژه‌نامه ایست که کانون دستان مهر علی(ع)، به مناسبت روز پزشک تهیه کرده‌است. در این ویژه‌نامه، خاطراتی از تجربیات درمان‌گران در مواجهه با بیمارانشان آمده‌است. برخی از این مطالب، را دوستانی بر اساس خاطرات خودشان، نوشته‌اند و برخی دیگر برگرفته از کتابی است که پزشکی به نام دکتر راشل ریمن، نگاشته و در آن، از تجربیات آموزنده و تاثیرگذارش در رابطه با بیماران خود، به‌ویژه بیماران سرطانی، صحبت کرده‌است. (این کتاب، مدتیست که تجدید چاپ نشده‌است؛ درصورت تمایل به دیدن خاطرات دیگر ایشان، شاید بتوانید کتاب را از کتابخانه‌‌های عمومی شهرتان، امانت بگیرید.)
در ابتدای ویژه‌نامه، در قسمت مقدمه، فراخوانی برای نوشتن خاطرات آمده‌است. خاطراتی که هریک از ما، در جایگاه بیمار، همراه بیمار و یا درمانگر (در هر حوزه از علوم‌پزشکی)، داشته‌ و یا داریم. این فراخوان، تلاشیست در این جهت که تجربه‌های انسانی در زمینه بیماری، درد، مرگ و درمان، بی عدالتی در محیط های درمانی و … مطرح شده و به اشتراک گذاشته‌ شود تا از این طریق، افق‌های جدیدی پیش رویمان گشوده‌شود و بتوانیم به شکلی بهتر و معنادارتر، با مقوله‌هایی از این دست روبرو شویم.
درکنار خاطرات، گزیده‌ای از مقاله‌‌ای تحت عنوان «مرگ‌های خاموش در سکوت تماشا» نیز آمده‌است که به معضلات سلامت محرومین، در دنیای جدید، می‌پردازد.
پیشنهاد می‌کنم که این ویژه‌نامه را برای دوستان خود (اعم از نوجوان و بزرگسال) که به نوشتن چنین مطالبی و یا مطالعه‌ی آن‌ها علاقه‌مند هستند، ارسال کنید.
امیدست که بتوانیم منادیان امید، محبت و پویش، برای زندگی خود و اطرافیانمان باشیم.
در پناه خدا باشید

دیدگاهتان را بنویسید