ویژه نامه باران؛ خاطراتی در باب بیماری

«به نام خداوند مهربانی‌ها»
تجربه ی بیماری در حقیقت تجربه ی ترسها و امیدها، رو در رو شدن با چالشهای عمیق زندگی و فرصتی برای تغییر نگاه ما به زیستنمان است. بسیاری از ما، بیماری و مسائل آن را در جایگاه بیمار، نزدیکان بیمار یا پزشک و پرسنل درمانی، تجربه کرده ایم. به اشتراک گذاشتن این تجربه ها و تأمل درباره ی آنها، میتواند به ما و دیگران، فرصت مواجه های جدید با این مسأله را بدهد و یاریمان کند تا از تجربه هایمان برای گسترش مهر و امید و نیز کشف یکدیگر بهره بگیریم.
از این رو، کانون خیریه ی دانشجویی دستان مهر علی(ع) از سال گذشته (۱۳۹۴) بر آن شده است تا هر سال ویژه نامه ای را تدوین کند و در آن، خاطراتی از مواجهه با بیماری و درد را از زبان درمانگران- اعم از دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم پزشکی- و بیماران و همراهان آنها، نقل کند. این تلاش، شروعی برای یک برنامه ی بلندمدت جهت گردآوری تجربه های انسانی در حوزه ی بهداشت و درمان است؛ تلاشی که از جمله اهدافش، یافتن نگاهی عمیقتر به مقوله ی بیماری و مشکلات موجود در محیطهای درمانی است.
(متنی که ضمیمه‌ی این پیام شده‌است نسخه الکترونیکی نشریه امسال است.درصورت تمایل به دریافت نسخه چاپی، میتوانید با دفتر کانون تماس حاصل فرمایید. شماره تماس در قسمت داخل جلد، شناسنامه نشریه، آمده‌است)
پس از چاپ این ویژه نامه نیز بنا داریم این راه را ادامه دهیم و از شما دوستان و همکاران دعوت میکنیم تا با نوشتن خاطرات و تجربیات خود، ما را در ادامه ی این مسیر یاری دهید.
باشد که دست در دست یکدیگر، در جهت تحقق مهربانی و عدالت، و بخشیدن معنا به زندگی خود و دیگران، گام برداریم…

دانلود ویژه نامه

دیدگاهتان را بنویسید